Új trendek a hegesztésben workshop

Több mint 60 résztvevővel 2024. október 10-én került megrendezésre a Miskolci Szakképzési Centrumban a COVE-WENDT Erasmus projekt „Új trendek a hegesztésben” elnevezésű workshopja. A márciusban indult COVE-WENDT projekt célja, hogy egyesítse a meglévő szakképzési központok, kutatóintézetek és egyetemek tanárainak és oktatóinak, a hegesztés területéhez kapcsolódó ipari vállalatoknak és a Quadruple Helix egyéb érdekelt feleinek készségeit, létrehozva a hegesztési és anyagvizsgálati szakképzési kiválósági központok nemzetközi hálózatát az európai készségfejlesztés támogatására. A rendezvényt a Miskolci Szakképzési Centrumból Molnár Péter főigazgató nyitotta meg, majd a Dr. Gáspár Marcell mutatta be a COVE-WENDT projektet. Ezután a résztvevők számos szakmai előadást hallgathattak meg különböző hegesztéssel és anyagvizsgálattal kapcsolatos témákban, amelyek címei és előadói a következők voltak:

  • Korszerű MIG/MAG eljárásváltozatok (Kristóf Csaba, MAHEG)
  • Lézersugárhegesztés: múlt, jelen, jövő (Szilágyi Ákos, LG Magna e-Powertrain Kft.)
  • Fejlesztések az ellenálláshegesztés területén (Dr. Meilinger Ákos, Miskolci Egyetem)
  • Ipar 4.0 a hegesztésben (Dr. Farkas Attila, Flexman Robotics Kft.)
  • Hogyan segítik az anyag adatbázisok a hegesztési folyamatok fejlesztését? (Prof. Dr. Lukács János, Miskolci Egyetem)
  • Korszerű hegesztéstechnológiák alkalmazása egyedi acélszerkezet gyártásban (Lakos Szabina, Cloos Hegesztéstechnika – Crown International Kft.)
  • Virtuális valóság szimulátorok és modern interaktív oktatási eszközök szerepe a XXI. század ipari szakképzésében (ifj. Benus Ferenc, Mátrai Hegesztéstechnikai és Szakképzési Kft.)
  • Élő laboratóriumok kialakítása a COVE-WENDT projekt keretében (Kiss Gábor, Miskolci Szakképzési Centrum).

A szakmai előadások végén Dr. Gáti József elnök bemutatta a Magyar Hegesztési Egyesület tevékenységét. A workshop zárásaként a résztvevők egy büféebéd keretében kötetlen beszélgetésen vehettek részt. A rendezvény teljes ideje alatt ki lehetett próbálni a Mátrai Hegesztéstechnikai és Szakképzési Kft. hegesztési szimulátorát, valamint meg lehetett tekinteni a SYRIUS-TECH Kft. néhány hegesztő berendezését is. A projekt folytatásaként a szervezők 2025-ben is hasonlóan színvonalas programokkal várnak minden érdeklődőt a projekt következő workshopjára.

A projekt az Európai Unió finanszírozásával valósul meg.

Centre of Vocational Excellence in Welding and Non-Destructive Testing 101143944 — COVE-WENDT — ERASMUS-EDU-2023-PEX-COVE